ABD’de Saç Ekimi “saç dökülmesi sorununa kalıcı çözüm” olarak ifade edilebilir. Saç ekimi operasyonu ise hastane ortamında yapılan mikrocerrahi operasyon olarak tanımlanabilir ve mikro cerrahi operasyon tabiri ile anlatılmak istenen normal saç ekimi ameliyatına göre çok daha az işlemle saç ekimi yapmaktır . . . Saç ekimi operasyonu etkili ve kalıcı bir çözümdür. Tıbbi olarak erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen androgenetik alopesi olan kişiler için ancak bunun dışında yara izi olan veya çeşitli saç hastalıkları ile saç dökülmesi yaşayan kişiler rahatlıkla yapabilir.

FUE Saç Ekimi Operasyonu

Saç ekiminin gelişimi çok eskilere dayansa da dünyada saç ekimi 1990’lı yılların ortalarında günümüzdeki anlamıyla kullanılmaya başlanmıştır. 1990’lı yıllarda FUT yöntemi ile yapılan saç ekimi 2000’li yılların başlarında geliştirilen ve 2005 yılından sonra kullanılmaya başlayan FUE yöntemine yerini bırakmıştır. O tarihlerden bu yana küçük yeniliklerle sürekli gelişme göstermiş ama FUE temel prensipleri değişmemiştir. Günümüzde halen en gelişmiş saç ekimi tekniği olarak kullanılmaya devam etmektedir.

Saç ekimi operasyonunda en gelişmiş ve en son teknik FUE tekniğidir.

Son dönemlerin en yeni ve modern saç ekimi tekniklerinden olan ve altın standart olarak kabul edilen FUE yöntemi ile saç dökülmesi yaşayan insanlara doğal görünümlü saçlara sahip olma imkanı sunulmaktadır.

Saç ektirme işleminde kullanılan FUE tekniğinin farkı, az iz bırakması ve hızlı iyileşme göstermesidir. FUE yönteminde de kullanılan materyallerin gelişmesine bağlı olarak operasyonun başarısı da artmaktadır. FUE yönteminin birkaç isimle anılan çeşitleri vardır. Bunlar:

  • Klasik FUE (Mikro motorlu)
  • Robotik FUE
  • DHI saç ekim (Choi implanter ile yapılan FUE)
  • Safir FUE (Safir uçla yapılan FUE)

Örneğin Safir uçlarla yapılan FUE saç ekimi yöntemi yüksek sayılarda saç kökünün bir seansta ekilmesine olanak sağlaması açısından önemli bir tekniktir.
Klasik FUE’den farkı ise, çok daha pürüzsüz materyal olan safir maddesiyle açılan kanalların çok daha hızlı iyileşmesi ve daha az iz bırakması olarak söylenebilir.
DHI yöntemi de sıklaştırma hedefli saç ekimlerinde ön plana çıkmaktadır.
Choi iğneleri ile yapılan bu saç ekimi yönteminde doğal ve tatmin edici sonuçlar elde edilebilir.

Soft-FUE : Saç Ekiminde SIFIR Ağrılı Yöntem!

Anestezi uzmanı doktorumuz gözetiminde uygulanacak sedasyon ile saç ekimi öncesi lokal anestezi işlemlerini dahi artık neredeyse hiç hissetmezsiniz.

Bu sayede çok daha konforlu, acısız ağrısız bir saç ekimi deneyimi yaşayacaksınız. Saç ekimi işlemleri zaten çok ağrılı işlemler olmamakla birlikte, iğne korkusu olan hastalarımız için bu yeni yöntem çok daha konforludur. Zaten minimum seviyede hissedilen ağrı, bu yöntemle neredeyse tamamen sıfıra indirilmiş olacaktır.

Sedasyon Nedir?

Sedasyon, kişiye özel olarak ayarlanabilen ve etkisi buna göre ölçeklendirilebilen sedatif ilaçlarla, kişinin tüm refleksleri korunarak, derinliği kontrollü olarak ayarlanan bir çeşit uyku halidir.

Sedasyon Yaptırmak Zorunda Mıyım?

Sedasyon küçük çocuklarda dahi kullanılabilecek seviyede güvenlidir ve daha önce de söylediğimiz gibi saç ekimi işlemini sıfır ağrılı denecek seviyeye getirmektedir. Fakat yine de sedasyon istemeyen hastalarımız için sedasyonsuz saç ekimi uygulamamız da devam etmektedir. Bu noktada tercih tamamen sizindir.

Saç Ekimi Temel Aşamaları

Saç ektirme operasyonlarının tüm yöntemlerinde temel prensipler söz konusudur. Bu prensipler şunlardır:

  1. Saç köklerinin toplanması
  2. Kanalların açılması
  3. Köklerin ekilmesi

Saç Köklerinin Toplanması

  • Saç köklerinin toplanmasında ciddi estetik başarı sunan FUE yönteminin özelliğidir. FUE yönteminde saçlar silindirik iğnelerle tek tek toplanır. Böylece saç kökleri çok az hasarla toplanabilmektedir. Saç köklerinin boyutuna göre 0.7mm ile 0.9mm arası veya saç kökleri hep 3-4-5 tel olan biri için 1.0mm iğne kullanmak da çok önemlidir. Burada kullanılan iğnelerin keskinliği ve her hasta için zamanında kullanılması, ekipman açısından operasyonun başarısını etkileyen diğer bir faktördür. Yine köklerin açısına göre kılların alınması da köklerin zarar görmesini engelleyecek bir diğer noktadır. Örneğin, çok kıvırcık saçlara sahip biri için u-greft adı verilen kıvrımlı bir şekil ile köke zarar vermeden kök alan iğneler de vardır. Bütün bunlar operasyon öncesi doktor tarafından planlanır,
Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Ön görüşmelerimiz ücretsizdir.

Sedasyonlu Ekim

Uygulanacak sedasyon ile saç ekimi öncesi lokal anestezi işlemlerini dahi artık hiç hissetmeyeceksiniz.

Read more

HASTANEDE PLASTİK CERRAH KONTROLÜNDE

Tüm operasyonlarımız plastik cerrah kontrolünde, Covid 19 tedbirleri alınarak gerçekleştirilmektedir.

Read more

Ruhsatlı Saç Ekim Merkezi

Ruhsatlı Saç Ekim Merkezi’nde Dünya Standartları Üzerinde Hizmet Sunmaktayız.

read more

5 Yıldızlı Konaklama

Klinik olarak kendi aracımız olan Vip transfer hizmeti ile havalimanına indiğiniz gibi alıp anlaşmalı olduğumuz Vip Oda kahvaltılı konaklama imkanı

DETAYLAR