Kaş dökülmesi, genellikle uzun süre aynı bölgeden kaş alımı yapılması, saç kıran gibi cilt hastalıkları, kalıcı makyaj, kemoterapi tedavisi, vb. sonucunda oluşur. Kaşların dökülmesi gözlemlendikten sonra yerine gelmesi söz konusu olabilmektedir. Eğer kalıcı bir şekilde yerine gelmediği görülüyorsa kaş ekimi operasyonu yapılabilir. 

Kaş ekimi operasyonu, dökülme sonucunda kaşsız kalan bölgeye, kafanın arka bölgesi öncelikli olmak üzere tüm donör bölgelerden alınabilecek saç köklerinin nakil edilmesi işlemidir.

Kaş ekiminde DHI yöntemi

Kıl kökü nakilleri arasında, en fazla özen isteyen ve en fazla dikkat gerektiren uygulama kaş ekimidir. Kaş ekimi operasyonlarında doğal ve gerçekçi bir görünüm elde etmek önemlidir. Bunun için ekim yapılan greftlerin açısı ve yönünün doğal olması ve kaş çizgisinin dikkatlice dizayn edilmesi gerekmektedir.Uygulanan kaş ekimi operasyonlarında DHI implanter ile ekim tekniği uygulanmaktadır.

Bu tekniğin uygulanmasındaki neden kaşların ekileceği alanda FUE yönteminde olduğu gibi kanal açıp ekim işlemi varolan saç köklerine zarar verebileceğinden DHI yöntemi kullanılması daha uygundur.

Kaş Ekimi Operasyonunun Aşamaları

Kaş ekimi için öncelikle estetik kaygıların ön planda olduğu tahmin edilebilir. Bu konu operasyonun planlanmasına operasyon olacak kişinin bakış açısının dikkate alınmasını da içerir. 

 

 

Dört Temel Kaş Ekimi Aşaması

  1. Konsültasyon ve Planlama
  2. Saç Köklerinin toplanması
  3. Ekim İşleminin Choi implanter ile yapılması
  4. Operasyon sonrası pansuman

Bu aşamaları kısa açıklamaları aşağıdadır.

  1. Konsültasyon: Ekim yapılacak alana ve kaş tasarımına muayene aşamasında karar verilmektedir. Bu aşamada doktorun kişinin yüz hatlarına uygun ve kişinin isteğine göre bir planlama yapılır.

Operasyon aşamaları

  1. Saç köklerinin toplanması: Genelde saçı uzun olan kişilerde de uygulanan tıraşsız bir şekilde saç köklerinin toplanması bu yöntemde tercih edilir. İhtiyaç olan greft miktarının da az olması bu işlemin kolayca yapılabilmesini sağlayacaktır. Traşsız saç köklerinin toplanması, genelde ense bölgesinden saçların örtebileceği çok küçük bir alanın tıraş edilmesi ile bu alandan toplanan saç kökleri ile yapılır. Saç kökleri toplanırken sadece tekli saç kökleri toplanmalıdır. Çünkü tekli saç kökleri kaş bölgesinde estetik bir duruş gösterir. Bu işlemde saçların toplanması için açılan alana lokal anestezi uygulanır.

  2. DHI tekniği ile gerçekleştirilen kaş ekim operasyonlarında ekim yapılacak alana da lokal anestezi uygulanır. Saç kökleri uygun açı ve yönlerle Choi implanter ile ekilir. Burada kaş ekiminde normal saç köklerinden çok daha az açılarla ekim yapılır. Bu estetik bir görünüm için önemli bir aşamadır. 

Operasyon Sonrası

  1. Operasyon sonrasındaki gün hem ekilen saç köklerinin sağlıklı deri ile tutunup tutunamadığı hem de diğer tıbbi komplikasyonların önlenebilmesi için bir pansuman yapılmalıdır.

Kaş ekimi operasyonu 200-300 greft gibi çok fazla olmayan saç kökleri ile gerçekleştirildiği için yaklaşık olarak 2-3 saat sürmektedir.

Kaş Ekimi Operasyonu Uygulanabilecekler

Kaşının bir bölümü ya da tamamında dökülme olan kişilere saç ekimi operasyonu uygulanabilir.

Kaş Ekimi Sonrasındaki Sonuçların Gözlemlenmesi

Ekilen kaşların büyümesi yine saç ekimi sürecinde olduğu gibi gerçekleşir. Ekim işlemi sonrası şok dökülme 15 gün içinde görülebilir. Sonrasındaki 3 ayda tatmin edici saç görüntüye kavuşacaktır. Devam eden 8-12 ay içinde nihai sonucu görmek mümkündür.

Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Ön görüşmelerimiz ücretsizdir.

Sedasyonlu Ekim

Uygulanacak sedasyon ile saç ekimi öncesi lokal anestezi işlemlerini dahi artık hiç hissetmeyeceksiniz.

Read more

HASTANEDE PLASTİK CERRAH KONTROLÜNDE

Tüm operasyonlarımız plastik cerrah kontrolünde, Covid 19 tedbirleri alınarak gerçekleştirilmektedir.

Read more

Ruhsatlı Saç Ekim Merkezi

Ruhsatlı Saç Ekim Merkezi’nde Dünya Standartları Üzerinde Hizmet Sunmaktayız.

read more

5 Yıldızlı Konaklama

Klinik olarak kendi aracımız olan Vip transfer hizmeti ile havalimanına indiğiniz gibi alıp anlaşmalı olduğumuz Vip Oda kahvaltılı konaklama imkanı

DETAYLAR