Operasyondan 2 gün sonra saçlar yıkanmaya başlanmalıdır ve 10 gün süresince aksatılmadan günde bir kez ılık suyla yıkanmalıdır. Böylece  ortalama 10. günün sonunda kabuklar genelde dökülmüş olacaktır.


Klinik tarafından verilen özel bir solüsyon operasyon sonrası 2. gün itibariyle ekim alanına gün içerisinde her yıkama sonrası 2/3 kez sıkılıp alanın nemli kalmasını sağlanacak. Solüsyonu, bitene kadar kullanabilirsiniz.


İlk Hafta ve İkinci Hafta

1. ADIM Losyon Uygulanması

Yumuşatıcı losyon cilt hücrelerinin yenilenmesini arttırır, cildi nemlendirir ve kabukları yumuşatır

Donör Alan ve Alıcı Alan:

Losyon hem nakledilen hem de donör bölgelere uygulanacaktır. Her iki alani da 7-8 damla losyonla hafifçe dokunarak kaplayın. 1 saat bekleyin ve saç yıkama sırasında durulayın. Herhangi bir hasarı önlemek için losyonu, nakledilen greftlerle aynı yönde uygulayın. Donör bölgesi için daha fazla losyon kullanabileceğinizi unutmayın

 

2. ADIM Şampuan Uygulaması

Özel tıbbi şampuan kabukları çıkarmak ve iyileşme sürecine yardımcı olmak için kullanılır.

Losyonu sürdükten 45 dakika sonra, açıklandığı gibi yıkamaya başlayabilirsiniz.

Sağlanan tıbbi şampuanı kullanarak elleriniz arasında köpük oluşturun ve sürtünme veya güçlü hareketler olmadan nazikçe donör ve alıcı bölgenizi köpürtün

Durulamadan önce 5  dakika bekletin

 

ADIM 3 Durulama

Başınızı basınçlı sıcak su ile yıkamayın; ılık su kullanın. Bir kase kullanarak kafanıza biraz su dökün ( duşu kullanmayın ). Şampuanı iyice durulamak önemlidir

 

ADIM 4 Kurutma

Saçınızı kurutmak için havlu kullanmayın. Bir saç kurutma makinesini soğuk hava modunda ve kafanızdan makul bir mesafede kullanmalısınız.

 

Üçüncü ve Dördüncü Hafta

Hala bazı kabuklarınız varsa, lütfen nakledilen alana 12-15 damla losyon sürün ve 2 saat kadar bırakın. Daha sonra, sağladığımız şampuanla yıkayın ve kabuklardan kurtulmak için hafif bir masaj yapın.

Kabuklar yok olana kadar bunu her gün yapın. Kabuklar yok olduğunda, losyonu kullanmayı bırakabilirsiniz, ancak geri kalanı için saçınızı her gün şampuanımızla veya başka bir şampuanla bir ay yıkama bitinceye kadar yıkamak gerekir.

Operasyondan 1 ay sonra riskli aşamayı geçtiniz; normal hayatınıza geri dönebilir, havlu kullanabilirsiniz.

Bir hatırlatıcı: Lütfen iki hafta için yıkama talimatlarını izledikten sonra, farklı açılardan başınızın fotoğraflarını bize gönderin.

Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Ön görüşmelerimiz ücretsizdir.

Sedasyonlu Ekim

Uygulanacak sedasyon ile saç ekimi öncesi lokal anestezi işlemlerini dahi artık hiç hissetmeyeceksiniz.

Read more

HASTANEDE PLASTİK CERRAH KONTROLÜNDE

Tüm operasyonlarımız plastik cerrah kontrolünde, Covid 19 tedbirleri alınarak gerçekleştirilmektedir.

Read more

Ruhsatlı Saç Ekim Merkezi

Ruhsatlı Saç Ekim Merkezi’nde Dünya Standartları Üzerinde Hizmet Sunmaktayız.

read more

5 Yıldızlı Konaklama

Klinik olarak kendi aracımız olan Vip transfer hizmeti ile havalimanına indiğiniz gibi alıp anlaşmalı olduğumuz Vip Oda kahvaltılı konaklama imkanı

DETAYLAR